• ۰۹۱۰۳۹۸۵۸۴۰
  • moshaver[at]RahnamaMoshaver.com
کسری خدمت ایثارگران بعد از قطعنامه

کسری خدمت ایثارگران بعد از قطعنامه

جهت مشاوره درباره "کسری خدمت ایثارگران بعد از قطعنامه" می توانید در سراسر کشور با شماره های زیر در تماس باشید
۰۹۱۰۳۹۸۵۸۴۰
و یا
۰۹۳۰۷۵۷۶۳۶۸
« زمان پاسخگویی از ۸ صبح لغایت ۱۲ شب می باشد »

 

شرایط برخورداری از کسری خدمت مناطق عملیاتی 

 

ایثارگر در این قانون به کسی اطالق میگردد که برای استقرار و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی ایران و استقالل و تمامیت ارضی کشور، مقابله با تهدیدات و تجاوزات دشمنان داخلی و خارجی انجام وظیفه نموده و شهید، مفقودالاثر، جانباز، اسیر، آزاده و رزمنده شناخته شود.

 

شرایط کسری خدمت مناطق عملیاتی بعد از قطعنامه

 

بخشنامه های مربوط به کسری خدمت در مناطق عملیاتی 

 

در ابتدا به بررسی قوانین و مقررات مربوط به کسری های خدمت برای ارگان های مختلف در مناطق عملیاتی پرداخته و بعد به بررسی کسری خدمت برای این مناطق قبل و بعد از پذیرش قطعنامه در تاریخ 30/6/1368 از سوی دولت ایران پرداخته می شود.

 

در ابلاغیه های اجرایی از سوی سازمان نیروهای مسلح تصمیم گرفته شده که خیلی از مناطق ایران هم در شمال غرب و غرب ،هم مرکز و همچنین در جنوب کشور مناطق از سال 1359 تا سال 1377 جزو مناطق دربرگیرنده کسری های خدمت برای فرزندان ایثارگر محسوب شود. و این مهم حتی بدون داشتن کارت ایثارگری هم مقدور می باشد.

 

شرایط برخورداری از کسری خدمت مناطق عملیاتی 

 

باتوجه به هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و کمسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و تایید مقام معظم کل قوا به ازای هرماه جبهه یا هر درصد جانبازی مورد تایید بنیاد شهید یا هر ماه اسارت 12 روز کسر خدمت به فرزندان ایثارگران (حضور در منطقه عملیاتی) که به خدمت سربازی اعزام شده اند تعلق می گیرد.

 

کسر از خدمت سربازان شامل کارکنان وظیفه در حین خدمت بوده و سازمان نیروهای مسلح صرفا می بایست در صورت ارائه گواهی اشتغال به خدمت و به ارگان خدمتی پدر تاییده کسری خدمت را صادر کرده و در سامانه وظیفه عمومی ثبت نماید. و هیچ ارگانی مجاز به صدور گواهی کسر ازخدمت برای مشمولین وظیفه قبل از شروع خدمت نمی باشد.

کسر از خدمت سربازی شامل مشمولین غائب نمی گردد و در صورت بخشودگی و یا عفو اضافه خدمت سنواتی آنان، آثار و تبعات آن مانند ممنوعیت بهرمندی از کسرخدمت ازبین نمی رود. لذا سازمان وظیفه عمومی می بایست سامانه خود را به گونه ای اصلاح نماید تا سازمان های نیروهای مصلح امکان رؤیت اضافه خدمت های بخشیده شده سنواتی را  داشته باشند.

 

همچنین مشمولان عزیز برای اطلاع از نحوه استفاده از کسری خدمت مناطق عملیاتی مشمولین غائب می توانند با مشاوران راهنما مشاور تماس برقرار کنید.

 

و همچنین ایثارگرانی که از قائده تلفیق برای معافیت استفاده تموده اند دیگر نمی توانند برای معافیت فرزند بعدی خود استفاده کنند. مگر با درخواست تشکیل کمسیون و ارائه مستندات حضور در مناطق عملیاتی قبل و بعد از قطعنامه و درخواست تشکیل کمسیون موارد خاص در این خصوص.

 

شرایط اخذ کسری خدمت مناطق عملیاتی در سال 99

 

مشمولان وظیفه و سربازان حین خدمت در صورتی که شرایط زیر را داشته باشند می توانند از کسری های خدمت مناطق عملیاتی قبل و بعد از قطعنامه استفاده نمایند.

 

1- خود مشمول یا سرباز نباید غیبت پشت دفترچه یا سنوات اضافی خدمت داشته باشد.

2- برای فرزندان ایثارگر که مدت مناطق عملیاتی زیر 30 ماه است, ابتدا باید دفترچه اعزام به خدمت ارسال شود (فرد باید حین خدمت اقدام نماید) و برای فرزندان ایثارگر که مدت خدمت در مناطق عملیاتی بالای 30 ماه باشد, لزومی به ارسال دفترچه نیست.

3- پرونده پدر (فرد ایثارگر) در یگان ترخیص شده یا یگان عملیاتی موجود و قابل استعلام باشد.

4- مناطق عملیاتی فرد رزمنده بعد از قطعنامه باید امنیتی درگیر بوده باشد.

 

جهت استعلام مناطق عملیاتی- امنیتی درگیر بعد از قطعنامه می توانید با مشاوران این حوزه ارتباط برقرار کنید.  

 

 

کسری خدمت مناطق عملیاتی بعد از قطعنامه در سال 99

 

کسری خدمت مناطق عملیاتی تنها برای یک فرزند قابل استفاده بوده و امکان تقسیم کسری خدمت بین چند فرزند میسر نیست.

ولی چنانچه مدت کسری بیش از مدت باقی مانده خدمت باشد فرزند دوم نیز می تواند از سوابق باقی مانده بهرمند شود.

کلیه کارکنان وظیفه حین خدمت که قبلا از کسر خدمت مطابق مقررات ابلاغی سال 1390 بهره مند شدهاند (میانگین 9 روز به ازای هرماه) می توانند با مراجعه به یگان محل خدمت کسر خدمت را اصلاح و کسری جدید بر مبنای 12 روز را دریافت نمایند.

 

مبنای اعطا کسری خدمت سربازان برای فرزندان (کارکنان پایور، پیمانی یا سرباز) شاغل در مناطق جنگی و امنیتی درگیر، مورخ 30/1/96 (که به طرح امام حسن مجتبی معرف است) که مبنای تشخیص مناطق جنگی و امنیتی در دستور العمل تعیین مناطق امنیتی ، جنگی و عملیاتی می باشد. که این افراد به ازای شاغل بودن در این مناطق می توانند کسری خدمت ایثارگری برای فرزندان خود دریافت کنند.

 

مناطق عملیاتی کشور

به طور کلی مناطقی که در زمان جنک و یا حتی بعد از پایان جنگ شاهد درگیری هایی باشند، به عنوان مناطق عملیاتی می دانیم.

این مناطق به مناطق شمال غرب، غرب، اطراف کرمانشاه و ایلام، جنوب و جنوب غرب تقسیم می شوند.

 

برای اطلاع از اسامی دقیق مناطق درگیر و غیر درگیر عملیاتی کشور، هم در زمان جنگ و هم بعد از خاتمه جنگ می توانید با مشاوران برجسته راهنما مشاور تماس برقرا کنید.

 

 

 

 

جهت مشاوره درباره "کسری خدمت ایثارگران بعد از قطعنامه" می توانید در سراسر کشور با شماره های زیر در تماس باشید
۰۹۱۰۳۹۸۵۸۴۰
و یا
۰۹۳۰۷۵۷۶۳۶۸
« زمان پاسخگویی از ۸ صبح لغایت ۱۲ شب می باشد »

برچسب ها: مناطق عملیاتی, کسری خدمت سربازان, کسری خدمت مناطق عملیاتی بعد از قطعنامه در سال 99 , کسری خدمت مناطق جنگی و امنیتی​, ​​​​​​کسری خدمت ایثارگران, کسری خدمت مناطق عملیاتی, کسری خدمت بعد از قطعنامه, سنوات اضافی خدمت

نظرات ارسال شده

نفس – 1400/1/18 - 13:26:48 بعداز ظهر

باسلام.
تشکرمیکنم ازمطالب بسیارآموزنده وکاربردی شماو متشکرازاینکه همیشه دردسترس هستین وپاسخ تماس هارومیدین.

حسین – 1400/2/3 - 14:43:53 بعداز ظهر

آیا دهلران در سال 73 تا 75 عملیاتی بوده؟

مهدی امانی – 1400/2/20 - 22:21:50 بعداز ظهر

اطلاعات بیشتری لازمه . جهت استعلام تماس بگیرید

محمد حاجی علیخانی – 1400/4/11 - 01:19:26 قبل از ظهر

با سلام من در سال 1367/7/18به خدمت اعزام ودر سال 1369/10/18ترخیص ودرلشگر 58 وردگروهان 204 شناسایی بوده ام ودرمنطقه نفت شهر وگیلانغرب بودهام مرا راهنمایی فرمایید

نظرتان را برای ما ارسال کنید

نام و نام خانوادگی*
رایانامه*
موضوع*
تصویر امنیتی
پیام*
رنگ را انتخاب کنید